קשיי הסתגלות בצבא

קשיי הסתגלות
קשיי הסתגלות בצבא

אנחנו יודעים שמעברים בחיים עלולים להקשות על המתבגרים באופן כללי ובפרט שינוי כל כך משמעותי המעבר מהבית המגונן לצבא.

המעבר של הילדים מהתיכון למסגרת הצבאית והיציאה למסגרת לא מוכרת, עלולה לעורר חששות ולעורר שאלות רבות.

האם יש להם מספיק כלים וחוסן לעמוד באתגר החדש והאם יש למסגרת הצבאית תתמוך בהם ואופי הפעילות יאפשר להם להתמודד בצורה טובה.

החששות האלו מובנים בהחלט אבל לפעמים מופיעים בעוצמות גבוהות מדי ועלולים לפגוע בתפקוד היום יומי. הקשיים והחששות הרבה פעמים נובעים מאי וודאות, ומכך שהמתבגר מקבל לידיו עצמאות אותה הוא לא הכיר או חווה כמו כן הגבלה של העצמאות על ידי מערך התרבות הצבאית והתמודדות עם חברה חדשה שכלל לא הכיר.

הטיפול בעזרת ה-נלפ יכול להיות ככלי תומך לקראת הצבא או ככלי תומך במהלך השירות הצבאי.

NLP משנה חיים

בין השיטות שמשנות את הגישה לחיים אפשר למצוא את שיטת NLP להתמודדות עם הקושי הרגשי והמנטלי להתגבר על האתגרים החדשים העומדים בפני המתגייס.

אפשר למצוא את הדמיון המודרך שמאפשר לצייר את האתגר בצבעים אחרים ולשלוט בו טוב יותר. נלפ- כגישה מודעת ומחזקת לחיים נותן כלים יעילים ומחזק את היכולות והמשאבים שיעזרו למתגייס ולחייל להתמודד טוב יותר עם האתגרים החדשים.

המתגייס יקבל ארגז כלים מעשיים שיאפשרו לו להשתמש בהם בעתיד במיוחד במצבים מאתגרים יותר. חיזוק . הביטחון העצמי יכול לסייע לכם לא רק בגיל גיוס, כמובן, כי אם גם כשאתם יוצאים ללימודים ומקימים משפחה אלה כלים שנשארים אתכם לכל החיים.

להתמודד עם קשיי הסתגלות בצבא בליווי מומחים

כדאי להיעזר במומחים שמכירים את נושא הצבא מקרוב, הכירו את אלי עמויאל שהוא קצין בכיר שמכיר מקרוב את חיי הצבא ואת הצעירים שמגיעים אליו.

בתפקידיו השונים לימד מנהיגות ופיקד במגוון תפקידים משמעותיים רבים ובנה מערך קורסים שבעזרתם אנשים לומדים את רזי ה-NLP ומפתחים בעצמם ביטחון עצמי ויכולת מנהיגות והובלה לקראת התפתחות אישית, רגשית, חברתית ומנטלית. הוא עבד רבות עם צעירים ובני נוערו הנחיל להם את הידע המקצועי שלו וגם את תובנותיו מתקופה זו.

לצדו מלמדת ומטפלת ד"ר גלית דויטש שלה ניסיון רב שנים בעבודה עם ילדים ובני נוער בסדנאות ובטיפולים רבים. יחד, הם מלמדים צעירים להתגבר על האתגרים הניצבים בפניהם ולהם שיטות יעילות של NLP ודמיון מודרך כדי להתגבר על החששות  ולהתמודד עם האתגרים החדשים.

5/5 - (10 votes)
יכול לעניין אותך גם:
סדנת עכשיו אני

עכשיו אני

תז״א מזמינה אתכם לסדנא חדשה בשיטת ה-NLP. סדנא להעצמה אישית והנעה לשינוי. למי מיועדת הסדנא?

קרא עוד »

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר עכשיו

דילוג לתוכן