אודות

מייסדי תז"א NLP
//
מי אנחנו
//

אודות תז׳׳א

תז׳׳א הוקמה על ידי מטפלי NLP מומחים ומנוסים במטרה להוכיח לאנשים שהכל אפשרי אם הם רק מאמינים בעצמם ורוצים לעשות את העבודה שמתלווה לכך.

אלי עמויאל וד"ר גלית דויטש הם מוסמכים לדרגת NLP master & trainer והסיסמה שלהם היא "תאמינו, זה אפשרי". ניסיונם המקצועי והטיפולי הובילו אותם להקים את תז׳׳א על מנת להעניק טיפולים אישיים, סדנאות, קורסים והעשרה מקצועית למאמנים שבוחרים בכלי של NLP כדי להביא אנשים לתוצאות, להורים וילדים וגם לארגונים ולמוסדות חינוך שבוחרים לשלב בתכניות העבודה והלימודים שלהם את תכניות המנהיגות וכישורי החיים וגם שימוש ולמידה של כלים בשיטת NLP.

תז׳׳א הינה מכללה שמעניקה הרצאות, סדנאות וקורסים לאנשי מקצוע ולכלל האנשים שזקוקים לכלים בשיטת NLP על מנת להאמין ולהגשים יעדים.

//
הצוות
//

מי הם מקימי תז"א?

אלי עמויאל הוא בעל תואר ראשון במדעי ההתנהגות ומנהל עסקים ותואר שני במנהל עסקים, והוא מאמן מוסמך מטעם לשכת המאמנים הישראלית. סגן אלוף במילואים שמאחוריו ניסיון רב ומגוון בתחום המנהיגות והפיקוד והוא מיישם לקחים אלה גם בתז"א. כידוע, הצבא הוא שטח האימונים המעשיים הנרחב ביותר לצורך הצבת מטרות אישיות וקבוצתיות והגשמתן, ועמויאל לוקח זאת הלאה לחיים האזרחיים כדי להיעזר בכלים שרכש שם עם הכשרתו בשיטת NLP. כך שגם בתז׳׳א, כמג"ד וסגן מפקד חטיבה ומדריך ראשי בבית הספר לקצינים עמויאל מביא אתו שיטות מוכחות ליישום יעדים אישיים וחתירה אליהם. הוא מוסמך לדרגת NLP master & trainer, מתמחה בעבודה עם בני נוער ובמיוחד ADHD, ובטיפול בטראומה בשיטת NLP, מנחה קבוצות וגם יועץ זוגי. התמחות מיוחדת נוספת שלו היא פיתוח תכנית העצמה לארגונים, הדרכה למנהיגות והשתלבות בתכניות חינוך להעצמה וכישורי חיים שפיתח במיוחד לבתי ספר.

אלי עמויאל
ד"ר גלית דויטש

ד"ר גלית דויטש היא בעלת תואר דוקטור ברפואה וטרינרית והיא חברה להקמת תז"א לאחר עבודתה כווטרינרית במשך 20 שנה. היא מוסמכת לדרגת NLP master & trainer ומתמחה בטיפול בילדים, בני נוער ו-ADHD. כמו כן, היא מעניקה טיפולי NLP  למחלימים ממחלות כרוניות על מנת לשלב אותם בחזרה בשגרה חדשה שמתאימה להם להצבת יעדים חדשים. כווטרינרית וכמטפלת מוסמכת בעלת ניסיון רב בהליכי החלמה, היא מטפלת רגשית בעזרת בעלי חיים, שיטה שהוכחה כמועילה מאוד גם אצל ילדים ובני נוער בגיל רגיש זה. היא מנחה קבוצות וסדנאות בשיטות אלה ומעניקה גם ייעוץ זוגי למטופלים. בשנים הרבות שהיא עוסקת בתחום זה רכשה ניסיון רב בטיפול בבעיות רגשיות ובמשברי חיים שמלווים ילדים ובני נוער, מטבע הדברים.

NEURO LINGUISTIC PROGRAMMING או בקיצור NLP היא שיטה המלמדת את מבנה החוויה הסובייקטיבית (האישית) של כל אדם ואדם. דרך הבנת  החשיבה, התנהגות והרגשות על פיהם אנו פועלים וחווים את המציאות.  השיטה יכולה לעזור ביצירת שינוי או מטרה אליה אנו שואפים. 

 

N–  neuro   נוירולוגיה (פיזיולוגי). פעילות עצבית, מוחית, ועיבוד החושיים – האופן שבו אנו חושבים.

L– linguistic   לשוני. ניתוח הדגמים הלשוניים, תבניות השפה, בה אנו משתמשים- לשם הבנת השפעת התקשורת על התקשורת הבין-אישית והתוך-אישית. 

P– programming תכנות (ניתוב). על בסיס היכולת לאבחן איך מאורגן המידע הפנימי במח ואיך הוא בא לידי ביטוי בשפה ותקשורת נוכל לשנות את האופן בו הוא מאורגן. איסוף נתוני האבחון מאפשרים ניתוח של הפעילות הנוירולוגית (N)  והלשונית (L) ויצירת ניתוב מחדש (P) אשר יוביל לשינוי הרצוי.

כדאי לשאול את עצמכם מספר שאלות: האם יש בכם את הכוחות ו/או הרצון לבצע שינוי בחייכם? האם אתם מרגישים תקועים ולא מבינים מה אתם עושים לא בסדר? האם אתם מציבים לעצמכם מטרות ולא מצליחים לממש את הפוטנציאל שלכם? האם המסר שאתה מנסה להעביר לילדך או לקולגות שלך בעבודה, לא עובר? לא "מגיע" אליהם? 

NLP עשוי להתאים לכל אדם, בכל גיל, הרוצה לייצר שינוי לטובה בחייו ובחיי קרוביו. ישנם אנשי מקצוע רבים הרוצים להרחיב את ארגז הכלים שלהם עבור מטופליהם. מתחום האימון, ייעוץ, טיפול והחינוך וישנם אנשים הרוצים להפוך את ה- NLP למקצוע טיפולי ומרחיבים את הלימודים בנושא.

לכל אדם יש חסמים שונים שעשויים להיבנות אצלו לאורך השנים כתוצאה מחוויות עבר, החל מהילדות ועד גיל בוגר. על כן, כדי לייצר את השינוי המיוחל בחיים, להשיג את המטרות החדשות ולהתקדם – צריך לפרק את המחסומים הללו. באמצעות NLP ניתן לגלות את המחסומים אצל אדם מסוים ולסייע לו להתגבר עליהם.

ברגע שאדם מבין את המציאות אותה הוא חווה, הוא יכול לנתח מה יעיל לו להשגת מטרותיו ומה פחות. תוכל ללמוד גם את תפיסותיו או דרך הפעולה של האחר שישמש אותך כמודל רצוי. 

במפגש טיפולי המטפל עם האדם, כדי להבין את דרך החשיבה, מצבים רגשיים, התנהגויותיו ומטרותיו.

לאחר שהמטפל סיים לאבחן באמצעות מערכות הייצוג של כל אדם, המטפל ישתמש במגוון טכניקות, כדי לגרום למטופל לשנות ולמצוא פתרונות ולהגיע ליעד אליו הוא שואף.

5/5 - (10 votes)
דילוג לתוכן