בעיות רגשיות אצל ילדים

טיפול NLP לילדים
בעיות רגשיות אצל ילדים

המונח בעיות רגשיות אצל ילדים הוא שם כוללני לקשיים שונים- רגשיים, התנהגותיים וחברתיים.

הקשיים מופיעים בילדות החל מגיל רך ועד החיים הבוגרים ויכולים לפגוע בתפקוד היום יומי. קשיים אלו יכולים להופיע בעוצמות שונות ולהשפיע על איכות חייו של הילד.

בימים כתיקונם מרבית הילדים יכולים להתמודד בעצמם עם הקשיים או בתיווך ההורים. אך יש ילדים הנתקלים באירועים שיכולים להפוך להיות מאתגרים מאוד בכל קנה מידה, ואין להם את היכולת להתמודד אתם.

בפרט השנתיים שבהן התהפך העולם וכל מה שהכירו השתנה בגלל הקורונה הפכו בוודאי לגורם מזרז של בעיות רגשיות אצל ילדים ולכן הורים רבים מחפשים את האמצעים היעילים ביותר להתמודד אתן ולספק לילדים כלים ופתרונות.

ככל שהשיטות המקובלות יכולות לעזור, אין ספק שיש כמה שיטות שנחשבות יעילות יותר להפגת חרדות ולהתמודדות עם טראומות שונות אצל ילדים ובראשן הדמיון המודרך וגם NLP.אלה שיטות מוכחות שנותנות כלים לטווח הארוך ותוצאות מידיות.

למה דמיון מודרך עוזר לילדים?

דמיון מודרך מסייע לפתרון בעיות רגשיות אצל ילדים מכיוון שדימוי הוא הצורה המחשבתית של הרגש. בהדמייה אתה משתמש בדימוייך כדי לשנות את הרגשות ואת התחושות הגופניות.

זאת אומרת שיש להם דרך לדמיין את הקשיים והאתגרים שהם חווים ולדמיין גם את השליטה והמיגור שלהם. ובכך הם יכולים ללמוד להסתכל על בעיות כאלה בצורה דמיונית ולפתח כלים העוזרים לשלוט ברגשות שלהם מבלי לתת להם להשתלט על הסיטואציה ולהתגבר על כך.

לאחר שהדימוי משתנה, משתנים הרגשות והתחושות הגופניות. בדמיון המודרך הם יכולים לדמיין את עצמם יוצאים מכל בעיה ומגמדים אותה לממדים האמתיים שלה ולכן זוהי שיטה מוביל לצד שיטת NLP, שגם היא דרך מצוינת לרכוש כלים מעולים לשנות את דפוסי החשיבה שלהם.

כשהם לומדים להגדיר לעצמם את העולם שלהם ומה שמאיים עליהם, הם גם יכולים להגדיר מחדש את הכוחות והיכולת שלהם לשנות זאת לטובה. הילד בעזרת כלים אלו לומד להיות המטפל של עצמו.

התמחות בפתרון בעיות רגשיות אצל ילדים

ד"ר גלית דויטש ואלי עמויאל צברו ניסיון רב שנים בעבודה רגשית עם ילדים מהגיל הרך ועד גיל גיוס וצבא, כשהם עובדים אתם בשיטות כמו דמיון מודרך וNLP על מנת להעצים אותם ולחזק בהם את המודעות העצמית ליכולת ההובלה שלהם בחייהם.

בגילים הרגישים האלה לכל משבר ולכל שינוי בחיים, יש נטייה גדולה לאבד את המרכוז ואת המיקוד על היכולות האמיתיות שלהם. לכן הם זקוקים לפעמים לטיפול או סדנא כלשהי שתלמד אותם להחזיר לעצמם ראייה חיובית יותר של עולמם על ידי חיזוק היכולות והמשאבים שיש להם.

5/5 - (10 votes)
יכול לעניין אותך גם:

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר עכשיו

דילוג לתוכן