טיפול בחרדות אצל ילדים

טיפול בחרדות
טיפול בחרדות אצל ילדים

ילדים נוטים לפחד ממצבים לא מוכרים ולפתח חרדות גם במצבים שונים שלא תמיד יכולים להבין אותם. ילדים נוטים לפחד, זהו רגש טבעי, הוא מולד והישרדותי.

יש מקרים בהם הפחד גובר בעקבות היחשפות למצבים שונים עד כדי חרדה הפוגעת בתפקודו של הילד. מה הם ההבדלים בין פחד וחרדה? פחד מתעורר בעקבות גירוי חיצוני המאיים על החיים בצורה כלשהי. חרדה היא תחושת איום פנימית המתבטא באופן רגשי ואף פיזיולוגי. תקופת הילדות מאופיינת בפחדים שונים החל מפחד מרעש ועד פחד ממוות. הפחדים והחרדות מתעוררים ומתעצמים כתגובה לשינוי מעברי שהילד חווה בעקבות טראומה, שינוי מגורים, מסגרת לימוד, שינוי חברתי וכד'. לעיתים ילד מתמודד עם תחושות החרדה והפחד בדרכים לא יעילות. האסטרטגיות בהן הוא בוחר להשתמש לא מועילות ואפילו מזיקות. ביכולתנו לסייע לילד להתמודד בעזרת אסטרטגיות בונות ולהישען על יכולות הילדים להתחבר לעולם הדמיון אנחנו יכולים להשיג תוצאות טובות ויעילות בעזרת כלי הNLP והדמיון המודרך.

כלים של NLP למטרת התמודדות בטווח הארוך

פיתוח אסטרטגיות בונות ומעצימות בהתמודדות עם פחדים וחרדות מאפשרת הקניית דפוסי חשיבה חיוביים, מעצימים יותר וחיוניים עבור הילדים.

בכוחו של הנלפ לפרק מרכיבים מחלישים כמו אמונות, רגשות, התנהגויות ומחשבות ולהרכיבן מחדש לכדי מרכיבים מעצימים ולתת לילד כלים לניהול מצבי משבר ולחץ . כך הם יכולים להרגיש בטוחים יותר ביכולת שלהם להתגבר וגם למנוע מעצמם משבר מלכתחילה, בעזרת אמונות חיוביות ומעצימות שהם מלמדים את עצמם לחשוב ולפעול לפיהם.

ניסיון רב שנים של טיפול בחרדות אצל ילדים

המטפלים אלי עמויאל וד"ר גלית דויטש מנוסים כבר שנים בשיטות טיפול בחרדות אצל ילדים בעזרת כלי הNLP. עמויאל בכיר בצבא ומנוסה בטיפול בבני נוער בגיל גיוס, מתבגרים שפיתחו חרדות בעקבות קשיים. ניסיונו כולל גם סיוע והדרכה כיצד לפתח בעצמם את היכולת לשנות את החשיבה שלהם ובכך לשלוט בחרדות. ד"ר דויט שעובדת שנים רבות עם ילדים מהגיל הרך ובני נוער ובמשפחות רבות. שניהם מטפלים בדרגת טריינרים בשיטת NLP ומאחוריהם ניסיון טיפולי רב.

5/5 - (10 votes)
יכול לעניין אותך גם:

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר עכשיו

דילוג לתוכן