טיפים להורים של מתבגרים

הדרכת הורים למתבגרים
טיפים להורים של מתבגרים

התבגרות היא תהליך מורכב, ולעיתים קשה להתמודד איתו, גם למתבגרים וגם להוריהם. ההתמודדות עם שינויים פיזיים, הורמונאליים ורגשיים יכולה להוביל לתחושות של אי-הבנה, אי הסכמה והתרחקות בין ההורים לילדים. מצב שמביא איתו סימני שאלה רבים. הדרכת הורים למתבגרים בשיטת ה- NLP מעניקה לא מעט תשובות, הנה מספר טיפים חשובים מאיתנו שיכולים  לסייע לכם לעבור את תקופת גיל התבגרות באופן קל יותר ומעצים:

  • קווי תקשורת פתוחים

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בהורות לבני נוער הוא שמירה על קו תקשורת פתוח. הקשיבו להם לצרכים שלהם לדאגותיהם מתוך הבנה שלמתבגר שלכם יש מפת עולם אישית שונה משלכם. הבנה זאת יכולה לעזור לתקשר איתם באופן יעיל יותר. וכאשר אתם משוחחים השתמשו בנימה לא שיפוטית והפגינו עניין אמיתי רגיש ואכפתי בחייהם, אחרי הכל, כולנו זוכרים עד כמה זה מורכב להיות מתבגר.

  • הגדירו גבולות, אבל אפשרו חופשיות ופרטיות

הצבת גבולות חשובה, אבל גם מתן תחושה של חופשיות וזהו איזון עדין. במקום להטיל כללים נוקשים, בתהליך הנחיית הורים יש דגש חשוב על גבולות. שוחחו על גבולות עם המתבגרים וערבו אותם בקבלת ההחלטות. גישה זו מעודדת אחריות ועוזרת להם להרגיש חלק בלתי נפרד מהמשפחה.

  • טפחו אינטליגנציה רגשית

בני נוער מלאים במערבולת של רגשות. חשוב שתדעו ללמד אותם כיצד להתמודד עם רגשות אלו בצורה נבונה ומושכלת. במקום לקטלג את הרגשות שלהם כ'לא נכונים' או 'נכונים', התמקדו בלצייד אותם בכישורים הדרושים כדי להבין ולנהל את הרגשות הללו. בתהליך NLP לילדים תוכלו להעניק להם את הכלים הנכונים להתמודדות באמצעות האינטליגנציה הרגשית. הקשר בין NLP לבין טיפוח אינטליגנציה רגשית הוא מרתק. תכנות נוירו-לינגוויסטי מתמקד באיך אנו מייחסים משמעות לחוויות שלנו דרך השפה, ואיך ניתן לשנות את הדרך שבה אנו חווים אותם ומגיבים להם ולכן מספר הכלים ליישום הטיפוח הוא גדול ומשמעותי .

תנו מקום לזמן משפחתי

למרות עצמאותם החדשה ולוחות הזמנים העמוסים, בני הנוער שלנו עדיין זקוקים לזמן המשפחתי. זמן איכות זה לא רק מחזק את הקשרים המשפחתיים אלא גם מספק רשת ביטחון של תמיכה רגשית שבני הנוער זקוקים לה לעתים קרובות אך אינם מרגישים מספיק ביטחון כדי לחפש את התמיכה הזאת.

בוחרים נכון ובאיכות חיים טובה יותר

בין אם באמצעות NLP לילדים ובין אם באמצעות ליווי מקצועי אחר, הורות לבני נוער היא חוויה מתגמלת ומלאת אהבה. המפתח להצלחת התקופה הרגישה הזאת נמצא באיזון הנכון בין הדרכה לחופש. עם סבלנות, אהבה והבנה, תוכלו לדאוג לכך שבני הנוער במשפחה יקבלו את הכלים הטובים ביותר כדי לצאת החוצה אל החיים עצמם. הנחיית הורים נכונה תביא לחיים בגירים טובים עם כלים נהדרים להתמודדות במגוון הסיטואציות שהחיים מציעים לנו.

תז"א היא מכללה מהמובילות בישראל לתחום הNLP המובילה הרצאות, קורסים וסדנאות בעולם הNLP להגשמת יעדים בחיים. המכללה הוקמה על ידי מנחים מוסמכים ובעלי ניסיון המלווים אנשים המגשימים חלומות ומאמינים בעצמם בכל יום מחדש.

אנא דרגו את המידע
יכול לעניין אותך גם:
סדנת עכשיו אני

עכשיו אני

תז״א מזמינה אתכם לסדנא חדשה בשיטת ה-NLP. סדנא להעצמה אישית והנעה לשינוי. למי מיועדת הסדנא?

קרא עוד »

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר עכשיו

דילוג לתוכן