קורס NLP – מתאים לכל אחד?

קורס NLP
קורס NLP – מתאים לכל אחד?

מהו קורס NLP, מה לומדים בו ובכלל, מה זה NLP? שניה לפני שאתם בוחרים את הקורס שאתם מעוניינים בו חשוב להכיר את עולם הNLP ולמי הוא מתאים?

NLP הוא למעשה הנחיה או אימון שעוסק באדם, בהתנהגות שלו, במחשבות שלו וברגשותיו בכול התחומים המשפיעים על דרך החיים. ההנחיה בשיטת NLP מביאה למימוש יעדים והגשמת מטרות בכך שהיא מאפשרת ניהול נכון ומותאם של אורח חיים.

מה זה NLP?

NLP נוסדה על ידי ריצ'רד בנדלר וג'ון גרינדר בשנות ה-70 כאמצעי ללמוד ולשכפל מצוינות בתחומים שונים. הם למדו ביצועים מובילים בתחומים שונים, כולל מטפלים ידועים כמו פריץ פרלס, וירג'יניה סאטיר ומילטון אריקסון, כדי להבין ולעצב את השיטות שלהם.

הנחות היסוד של ה- NLP פועלות על בסיס הרעיון שהמחשבות, הרגשות והפעולות שלנו קשורות זו בזו ומושפעות מהשפה ומהחוויה הסובייקטיבית של כול אחד. ההנחה הבסיסית בהנחיית NLP היא שעל ידי הבנה ושינוי של הדפוסים או ה"תוכניות" שלנו, אנו יכולים לשפר את ההתנהגויות והתוצאות שלנו ואת איכות חיינו. 

טכניקות NLP מיושמות בתחומים שונים.  שיפור איכות החיים, יחסיים אישיים ובין אישיים ,חינוך, אימון ספורט, התפתחות אישית ועוד.

למידה והסמכה: ישנם קורסים והכשרות רבות זמינות ברחבי העולם למי שמעוניין ללמוד NLP. ההסמכה מתחילה בקורס המבוא, מומחיות בהנחיה ואימון אישי ומומחיות בהנחיה קבוצתית.  

למי זה מתאים?

השאלה "למי מתאים ללמוד NLP (תכנות נוירו-לינגוויסטי)" תלויה במטרות האישיות של כל אחד. הנה כמה נקודות שיכולות לסייע לך להחליט:

מעוניינים בתקשורת מעולה: אם אתם מחפשים דרכים לשפר את יכולת התקשורת שלכם עם אחרים( משפחה חברים עובדים לקוחות …), NLP מציע כלים וטכניקות שיכולות להועיל.

התפתחות אישית: לאנשים שמעוניינים להתפתח באופן אישי, להבין את עצמם טוב יותר ולשנות הרגלים או תפיסות מסוימות, NLP יכול להציע כלים רבים.

מקצועות טיפוליים ומקצועות המתמקדים בתקשורת אישית: אנשי טיפול- פסיכולוגיים עובדים סוציאליים, יועצים חינוכיים, מטפלים, מאמנים, מורים, מנהלים בכול הרמות.  מוצאים שה-NLP מועיל במקצועם ומשפר את היכולת המקצועית שלהם.

שיפור בינאישי: אם אתה מרגיש שיש לך קשיים בינאישיים או בהתמודדות עם סיטואציות מסוימות, NLP יכול להציע טכניקות שתוכל להפעיל במצבים אלה.

העשרה אינטלקטואלית: אם אתה סתם סקרן ורוצה להרחיב את הידע שלך בתחומים שונים של הפסיכולוגיה והתקשורת האנושית, ללמוד NLP יכול להיות מעניין ומרתק.

אם מטרתך היא לתרום לעזור ולסייע לאחר מייד לאחר הקורס הבסיסי (פרקטישינר) תוכל להמשיך לקורס מעמיק ומעשיר יותר בכלים ושיכשיר אותך להיות מנחה ומאמן ב-NLP מוסמך מאסטר בNLP .

לסיכום

המיומנויות, מודלים וכלים שנלמדים במסגרת קורסים NLP מסייעים לאנשים להכיר, לחזק ולממש את היכולות והחוזקות להגשמת מטרות בחיים, להתמודד עם סיטואציות נפשיות לא קלות ולטפל בחרדות, בחוסר ביטחון עצמי, פחדים רבים ומגוונים ועוד רגעים שאינם פשוטים בחיים. אנחנו במכללת תז"א מאמינים שהנחייה נכונה ומוסמכת על ידי צוות מומחים ובעלי ניסיון תביא לתוצאות הנכונות ובאמתחתנו כל הכלים לכך. אנחנו מזמינים אתכם לחוות את עולם הNLP במלואו ולגלות את כל הטוב שנמצא בו, לאיכות חיים טובה יותר.

אנא דרגו את המידע
יכול לעניין אותך גם:

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר עכשיו

דילוג לתוכן