קשיי הסתגלות

טיפול זוגי
קשיי הסתגלות

מצבים חדשים או שינויים בחיים מחייבים אותנו להסתגל במהירות כדי להגיב ביעילות ולהמשיך בשגרת חיינו.

אלא שלא תמיד אנחנו יכולים להתגבר על השינויים האלה אם הם מטלטלים אותנו ולכן לפעמים נחוצה התערבות טיפולית על מנת לעזור לנו להביט בכל הסיטואציה בגישה אחרת. ככל שנוכל להעצים את עצמנו ולחזק את הביטחון שלנו ביכולותינו, כך גם נוכל לצלוח את השינויים בהצלחה ולנצח בכל אתגר ובכל מעבר אותו אנו צריכים לעבור בחיינו. לשם כך נחוצה גישה טיפולית שמתמקדת בכאן ועכשיו ובהשגת תוצאות מידיות בטיפול קצר מועד וממוקד. גישות טיפוליות כאלה אפשר למצוא בשיטת NLP וגם בדמיון מודרך, משום שהם יכולים לתת כלים להתמודדות עם קשיי הסתגלות מכיוונים מעשיים, רגשיים ומחשבתיים. זה דורש מחויבות אישית ומודעות עצמית אבל זה תורם לנו בטווח הארוך גם ברכישת כלים לעבודה עצמית בכל מצב מאתגר בעתיד כזה שאנחנו עלולים להיתקל בו שוב.

למה דווקא NLP ודמיון מודרך

בשיטת הNLP והדמיון המודרך אנחנו מקבלים הזדמנות להסתכל על השינויים אותם אנו חווים בזווית אחרת. הפחדים שלנו, הטראומות שעיצבו את חיינו, האמונות המעכבות שטבועות בנו בדרך כזאת שבה הם לא יאיימו עלינו ולא יגרמו לנו לאבד שליטה על היכולת שלנו לפעול. כשאנחנו מדמים קשיי הסתגלות, טראומות או חרדות למשהו שאנחנו יכולים להילחם בו בדמיון ולהביס אותו זה פותח לנו את האפשרות הזאת גם במציאות ובכך מנצח כל קושי בכל מצב. בשיטת NLP אנחנו רוכשים כלים שעוזרים לנו לשנות דפוסי מחשבה ואמונה לדפוסים שמקדמים אותנו לנקוט פעולה למרות המכשולים שדמיינו ובכך מוכיחים לנו שהכל נעוץ בתודעה ולכן גם ניתן לשינוי התנהגותי. בדרך זו אפשר להתמודד עם קשיי ההסתגלות שונים כשאנו חווים אותה בדרך אחרת.

המומחים להתמודדות עם קשיי הסתגלות

כדי לעזור לכם ללמוד להתמודד עם קשיי הסתגלות, אלי עמויאל וד"ר גלית דויטש נשענים על הניסיון הגדול והרחב שלהם משנים של טיפול באנשים שהתמודדו עם מצבי חיים שונים. עמויאל היה קצין בכיר שלימד מנהיגות והעצמה בצבא ועסק בכך עם אנשים צעירים ומבוגרים. וד"ר דויטש עבדה שנים רבות בתחום הרגשי עם ילדים ונוער שהתמודדו עם מצבים לא פשוטים. שניהם מאסטר טריינר בשיטת NLP ושניהם מיומנים בהקניית כלים חדשים לשינוי ושיפור התמודדות עם מצבי משבר וקשיי הסתגלות.

5/5 - (10 votes)
יכול לעניין אותך גם:

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר עכשיו

דילוג לתוכן