תקשורת בין אישית

תקשורת בין אישית
תקשורת בין אישית

הדרך הטובה ביותר ליצור קשר עם אנשים ולצרף אותם אליך היא להתעניין בהם באמת ולהקשיב מתוך כוונה. כשהאדם מרגיש שאתה באמת מתעניין בו וברגשותיו, הוא ייפתח אליך וישתף אותך ברגשות האמיתיים שלו. כך שיוכל לקבל את העזרה והתמיכה שלך.

חשיבותה של תקשורת במשפחה

חשיבותה של תקשורת אישית, בין אישית, משפחתית וארגונית הוכרה כפן מאוד חשוב במחקרים בין אנשים. בדרך כלל תקשורת בין בני המשפחה שאינה מקרבת ושלא מאפשרת שיח והקשבה והעברת מסרים נכונה עלולה להזיק למשפחה במגוון של דרכים. כשבני המשפחה אינם מצליחים להעביר בבירור מסרים, בני המשפחה מרגישים עצבניים ומנותקים מערכי המשפחה ומהשיח המתנהל בתוכה. וכל אחד מבני הבית עלול למצוא את עצמו כאינדיבידואל שלא מחובר להוריו ואחיו. לכן, ההורים חייבים להיות מסוגלים לספק תקשורת בונה ומיטבית המתאימה לכל אחד מבני המשפחה. כשהתקשורת לא מתאימה בני המשפחה מרגישים שלא כנים איתם, הם נעשים עצבניים, חסרי שקט וחסרי אמונה. 

לעיתים חוסר בתקשורת נכונה, כמו, הקשבה פסיבית, ציניות, עודף שיפוטיות וביקורתיות. יכולים להוביל לתקשורת בין אישית לקויה. מצד שני, אמפתיה, הקשבה פעילה, הכלה, הומור ולהבין את האחר מנקודת המבט שלו, יכולים להגביר את היכולת ליצור תקשורת בין אישית טובה ונכונה. 

NLP

מיומנויות תקשורת בינאישית הן קריטיות להגברת האמון והתקשורת במשפחה. תקשורת אפקטיבית של בני המשפחה מסייעת הן להורים והן לילדים להבין טוב יותר אחד את השני.

ה NLP מאפשר יצירת שינוי ובניית תקשורת בונה ומיטבית. כלי ה-NLP נותנים מענה ליכולות של בני המשפחה להעביר מסרים בצורה ברורה, לדעת להקשיב ולהכיל אחד את השני, ללמוד להכיר ולכבד את צרכיו של כל אחד מבני הבית ועל ידי כך מאפשרים לכל אחד ואחת לצמוח ולהעצים. 

תקשורת בין אישית בונה ומיטבית יוצרת- אוירה טובה, פתיחות, יכולת קבלה והעצמה אישית ומשפחתית.

ה- NLP עוזר לנו לקרוא אנשים ברגישות רבה יותר, ליצור מערכות יחסים חיוביות מהר יותר ולהגיב אליהם ביעילות רבה יותר. ה- NLP מאפשר ללמוד כלים פרקטיים המאפשרים קרבה בתוך המשפחה.

5/5 - (10 votes)
יכול לעניין אותך גם:

תוכן עניינים

צרו איתנו קשר עכשיו

דילוג לתוכן